Ohlášky na neděli 3. září

Farní ohlášky (3.9. – 10.9.2017)

Liturgický kalendář:

– dnes slavíme 22. neděli v liturgickém mezidobí;

– ve čtvrtek bude nezávazná památka sv. Melichara Grodeckého, kněze a mučedníka;

– v pátek svátek Narození Panny Marie;

– v sobotu sobotní památka Panny Marie;

– příští neděle bude 23. v liturgickém mezidobí;

Aktuality:

Úřední hodiny farní kanceláře – farní kancelář bude do 10. září (včetně) mimo provoz. Důležité záležitosti jako je pohřeb či zaopatřování nemocných lze domluvit s knězem osobně v sakristii před nebo po mši svaté nebo telefonický.

Otevřený kostel – náš kostel bude zpřístupněn i přes den rovněž v měsíci září od pondělí do soboty od 9:00 do 16:00.

 

Nábor do farního chrámového sboru – informační schůzka proběhne první zářijovou neděli, tj. 3. září po odpolední mši svaté. Všechny zájemce zve pan varhaník Miroslav Matějů.

 

Zahájení školního roku

  • v pondělí 4. září bude v našem kostele od 9:00 hodin mše svatá na začátek školního roku pro profesory, žáky a studenty Arcibiskupského gymnázia;
  • ve středu 6. září bude od 11:00 hodin mše svatá pro žáky Církevní střední zdravotnické školy sv. Jana Pavla II. a žáky Střední odborné školy sociální sv. Zdislavy  z Ječné ulice.

 

Výuka náboženství – v novém školním roce bude výuka náboženství probíhat: pro 1. stupeň ZŠ v úterý od 15:00, pro 2. stupeň ZŠ ve středu od 15:00, přihlášky můžete si vyzvednout na stolku v zadu kostela;

Příprava na biřmování – v novém školním roce (od října 2017) bude každou středu od 19:00 probíhat příprava na biřmování – je určená pro mládež od 16 let a pro dospělé, kteří doposud tuto svátost nepřijali.