Život naší farnosti od 6.neděle v mezidobí k sedmé…

Mše sv. na zahájení 14. evropského šampionátu kněží sportovců v halovém fotbale

V pondělí 17. února v 19.30 hodin bude v našem kostele sloužena mše sv. s 270 kněžími – sportovci pocházejících z 18 zemí Evropy u příležitosti zahájení šampionátu. Hlavním celebrantem bude biskup Jan Baxant.

Lavice budou rezervovány pro koncelebrující  kněze.Návštěvníci  bohoslužby musejí počítat s omezením míst k sezení. Děkujeme za pochopení.

Prosíme o dobrovolníky, kteří by pomohli s organizací. V 16 hodin s přípravou auly v Arcibiskupském gymnáziu a pak následně s obsluhou po mši sv. od 20:30 hodin do 22 hodin. Prosíme, přihlaste se v sakristii.

 

Evropský futsalový turnaj vznikl v roce 2003 spojením několika skupin kněží z Balkánu a blízkých regionů. Po vzájemné dohodě se první ročník uskutečnil v Rakousku, myšlenka se ujala a šampionát pokračoval dál. Šampionáty se nejprve organizovaly jednou za dva roky. Od roku 2011 probíhá šampionát každý rok. Organizující země měla možnost pozvat i další účastníky. Počet týmů byl na začátku nižší. Postupně se přidávaly další. Tímto způsobem jsme byli pozváni i my. Pozvání jsme obdrželi od Slovenska v roce 2016. Turnaje jsme se účastnili již 4 krát. Poprvé v roce 2016 na Slovensku a následně v Chorvatsku, Itálii a naposled v Černé Hoře. Nyní je před námi již 14. ročník.

Turnaje se účastní nejen kněží, ale také biskupové jednotlivých zemí. Mezi hráči figurují i samotní biskupové: Maďarsko – Mons. László Kiss – Rigó, diecézní biskup ze Szeged, Černá Hora – Mons. Rrok Gjonlleshaj arcibiskup Bar, Slovensko – Milan Chautur, eparcha Košické eparchie.

Cílem Evropského turnaje není jen sportovní aktivita. Je to i ukázka kladného svědectví kněžského života v dnešním světě. Vycházíme i z pozitivního přístupu Svatého otce Františka ke sportu jako k nástroji, který buduje lidskou důstojnost a rozvíjí nejen osobní otevřenost pro pozitivní hodnoty, ale také vydává svědectví.

Na webu říčanské farnosti najdete rozpis jednotlivých utkání.

V sobotu je svátek Stolce sv.Petra a příští neděle je 7.v mezidobí.

V úterý 18.2 v 19 hodin je další katecheze dospělých a tématem bude výklad mše sv.